Facebook Twitter Instagram
SEPETİM ( 0 )
| SİPARİŞ TAKİP
KİTAPLAR EDİTÖRDEN YAZILAR YAZARLAR BASINDA BİZ SİZDEN GELENLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM
YAZARLAR
 
TAŞKIN KONURALP, Giresun’un Bulancak kazasında doğdu. İlk ve orta okulu Bulancak’ta, liseyi Giresun’da bitirdi. 1974 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek öğrenimini tamamladı.
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) toplantılarına (2001-2002 yıllarında parlamenter olmayan üye olarak), zamanın TBMM Başkanının oluruyla katıldı.

Günaydın gazetesinde yazıları çıktı, Giresun Dergisi’nde 2001 yılına kadar sürekli yazdı. Saman Sarısı Ağıtlar adıyla, 2008 yılında öykülerini kitaplaştırdı.
2002 yılında yazmaya başladığı Belaya Berioza adlı “nehir roman”ın Hüzün Yoldaşım adlı ilk kitabını 2014 yılında yayımladı. Yazar, Belaya Berioza romanının nasıl yazıldığını bir yazısında şöyle ifade ediyor: “68’liler olarak bilinen romantik kuşaktan bir adam, 1998 yılının soğuk ve çisentili bir sonbahar sabahında –ortalık henüz aydınlanmamışken– işine gitmek için Esat Caddesi’nden geçiyordu. O saatte yol üstünde kaynaşan genç kız kalabalığını gördü. Topluca yapılacak bir seyahat öncesi görüntüsüyle karşı karşıya olduğunu sandı. Sıradan bir rastlantı… Geçip gitti ve unuttu.

Daha sonraki sabahlarda da benzer manzarayla karşılaşınca adam, genç kız kalabalığına dikkatli baktı; arkalarındaki ışıltılı (neon tüpleriyle yazılmış) gazino adını okudu. Kızlar çok gençtiler. Çok da güzel… Yabancıydılar da…
O günden sonra, her oradan geçtiğinde gördüğü o manzarayı merak etti: Kimlerdi, niçin ve nasıl gelmişlerdi uzaklardan? Hangi nedenlerle?…
Adam, gördüğü manzarayı sorgularken akıl projektörünü, sabah alacası içinde kaynaşan o çocuk yaştaki insanlar üzerine düşürdü; bellekteki aydınlanmada yakın geçmişi gördü, iz sürdü. Tuhaf, tuhaf olduğu kadar da ilginç bir öykünün ardında buldu kendini. O öyküde kendi geçmişi de çıktı karşısına…
Erki bir şekilde ele geçirmiş, kendilerine tanrısal güç vehmetmiş insan taslaklarının oluşturduğu yazgı, ayrı ayrı yönlerden akarak gelmiş öykünün kahramanlarını, bir ‘kavşak adası’nda buluşturmuştu ve oradan hangi yöne akacaklardı?
Sorguladıkça bellekteki zaman sisi aralandı; yakın geçmiş, doğal rengiyle ortaya çıktı…”
Kuğuların Dönüşü, Belaya Berioza “nehir roman”ın ikinci kitabıdır.
KURUMSAL
Hakkımızda
İletişim
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Sıkça Sorulan Sorular
Teslimat Ve İade
KULLANICI İŞLEMLERİ
Üyelik
Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Sipariş Takip
GİZLİLİK & KULLANIM
Gizlilik Ve Güvenlik
Satış Sözleşmesi
Üyelik Sözleşmesi
KATEGORİLER